Myślisz nad tym, ale nie wiesz jak zmienić swoje życie zawodowe?

Myślisz nad tym, ale nie wiesz jak zmienić swoje życie zawodowe?

jak motywować pracowników

Każdy z nas ma momenty w życiu, kiedy nie widzi w niczym sensu. Nie zadowala nas nasze życie, związek, praca. Zamiast coś zmienić, narzekamy i obarczamy innych swoimi problemami. Nie chcemy słuchać, kiedy ktoś nam mówi, że będzie dobrze i wszystko może się odmienić, bo niby jak? Nie będę Wam mówił jak zmienić swoje życie w 10 dni, pokaże Ci, jak możesz poprawić swoją sytuację życiową i zawodową.

 Co ja tu robię? Rozterki niezadowolonego pracownika

Miałeś kiedykolwiek tak, że wydawało Ci się, że oglądasz swoje życie z ławki rezerwowych. Niby żyjesz, masz pracę, robisz to, co musisz, wracasz do domu. Twoje własne życie przelatuje Ci przed oczami. Twoja praca nie sprawia Ci przyjemności, nie daje satysfakcji i nie rozwija. Oczekują od Ciebie pomysłów i kreatywności, a kiedy wychodzisz na przód z inicjatywą, karzą Ci robić rzeczy tak jak poprzednio, bo tak się sprzedaje, opłaca etc. Zostajesz po godzinach, za które Ci nie płacą. Stajesz się sfrustrowany i zgorzkniały. Każdego dnia myślisz, żeby to wszystko rzucić, spakować się i polecieć na jakąś odległą wyspę. Wiesz jednak, że nie możesz sobie na to pozwolić. Chciałbyś zmienić pracę, ale boisz się, że nie znajdziesz niczego lepszego. Dochodzi do tego zmiana otoczenia, ludzi. Tyle wątpliwości – a jeżeli będzie gorzej, mniej będą płacić, współpracownicy mnie nie polubią…  Mógłbym tak wyliczać w nieskończoność, ale wiesz co? Jeżeli tak myślisz, jesteś tchórzem. Ja też nim byłem, też bałem się zmian, tego, że zostanę źle zrozumiany, niedoceniony i nielubiany, ale wiesz co? Zaryzykowałem. Jak kiedyś mądrze powiedział Winston Churchil – „Sukces nigdy nie jest ostateczny. Poraソka nigdy nie jest totalna. Liczy si tylko odwaga.

jak zmienić swoje życie zawodowe

co cię motywuje do działa

Dlaczego jesteśmy niezadowoleni z pracy?

Kiedyś zapisałem sobie na kartce 6 powodów, przez które nienawidzę swojej pracy. Dziś patrząc na tę listę, myślę, że wszystkie punkty są jak najbardziej aktualne. Na szczęście nie mam już takich problemów i jestem panem swojego losu (fajnie to brzmi, co?). Postanowiłem jednak podzielić się z Wami tym zestawieniem, myślę, że każdy z Was znajdzie chociaż jedną pozycję, z którą się będzie utożsamiał.

  1. Jesteś zarzucany zadaniami, jedno po drugim

Jedno zlecenie goni drugie. Nie masz chwili na oddech i zebranie myśli. Nie otrzymujesz feedbacków, nie wiesz, czy to, co robisz, jest dobre czy nie. A jeżeli je otrzymujesz to tylko wtedy, kiedy coś nie wszyło, w wyniku czego nie zostajesz doceniany, kiedy Twoja praca jest naprawdę dobra. Taki obrót rzeczy sprawia, że mniej się starasz, co za tym idzie – stajesz się mniej produktywny

  1. Nie masz „narzędzi”, które pomogą Ci w wykonaniu pracy

I nie mówię tutaj tylko o fizycznych „narzędziach”. Nie otrzymujesz odpowiednich informacji, dostępu czy źródeł, które mogłaby wpłynąć korzystnie na wykonywaną przez Ciebie prace. Przez to czujesz się ograniczony i w pełni nie możesz wykorzystać potencjału, który ułatwiłby Ci wykonanie danego zadania.

  1. Spędzasz za dużo czasu na nudnych spotkaniach lub przy pisaniu e-maili

Zrobiłem mały research wśród moich znajomych i prawie wszyscy zgodnie stwierdzili, że nienawidzą chodzić na firmowe zebrania, ponieważ jest to najzwyczajniej w świecie strata czasu. Takie spotkania są przede wszystkim zbyt długie, a wszystkiemu towarzyszy przerost formy nad treścią. Mało kto, wychodząc z takiego spotkania pamięta, chociażby 30% informacji, które zostały przekazane.

  1. Twój szef wciąż Cię kontroluje

Wiadomo, że Twój przełożony musi sprawować pieczę nad Twoją pracą, ale chyba nikomu nie pracuje się dobrze, kiedy czuje oddech szefa na swoich plecach. Przede wszystkim prowadzi to do ciągłego stresu, przez co stajesz się mniej efektywny i sfrustrowany.

  1. Wydaje Ci się, że nie masz żadnego wpływu na to, co dzieje się w Twojej firmie

Czujesz, że jesteś jedynie trybikiem w wielkiej machinie. Nikt nie liczy się z Twoim zdaniem, a dobre pomysły, które z pozycji pracownika dobitnie pokazują, że można zrobić wiele rzeczy inaczej, lepiej są ignorowane. To wpływa negatywnie nie tylko na Twoją motywację, ale również  kreatywność i chęć rozwoju.

  1. Czujesz się pomijany, kiedy chodzi o rzeczy ważne i mniej ważne

Okazuje się, że połowa pracowników wie o nowym projekcie, a Ty nie? W wielu miejscach pracy brakuje platform, które umożliwiałby swobodną komunikację. Dzięki takim platformom informacje dochodzą do każdego w tym samym czasie, wzmacniają kulturę pracy i produktywność pracowników.

co cię motywuje

jak zmienić swoje życie zawodowe


Jak zmienić swoje życie zawodowe?

Postaram się, krok po kroku pokazać Ci jak zmienić swoje życie zawodowe. Pokażę Ci, jak znaleźć miejsce pracy, które będzie odpowiadać Twoim preferencjom i zdolnościom. Z mojego doświadczenia wiem, że te 5 kroków pomoże Ci znaleźć odpowiednią pracę i uniknąć rozczarowań.

Po pierwsze musisz zrozumieć siebie o wiele bardziej niż dotychczas. Musisz zadać sobie pytanie, czy jesteś w stanie poświęcić wszystko by osiągnąć dany cel? Co w życiu cenisz najbardziej, jakie są Twoje priorytety, standardy i ideały. Miliony profesjonalistów nie ma pojęcia, kim są. Spędzają lata na próbie odnalezienia drogi, którą chcą podążać, nie rozumiejąc siebie ani tego, czego naprawdę pragną. Jeżeli poznasz swoje potrzeby, będzie Ci łatwiej znaleźć pracę, która spełnia Twoje oczekiwania.

Jest coś, co blokuje Cię przed osiągnięciem sukcesu, w przeciwnym wypadku już byś go osiągnął. Czy wiesz, co to jest? Żeby znaleźć źródło problemu, musisz przyjrzeć się swojemu życiu  zawodowemu, gdzieś pojawiają się negatywne wzorce, który sprawiają, że nie jesteś w stanie znaleźć satysfakcjonującej Cię pracy. Może to być okropne szefostwo, zła atmosfera w pracy, wyścig szczurów, czy małe wynagrodzenie. Zobacz, czy któryś ze wzorców się powtarza i jaki jest w tym Twój udział. Mogą ograniczać Cię również Twoje przekonania i nastawienie dotyczące pieniędzy, sukcesu, władzy czy ego…. albo podejmujesz decyzje, które powstrzymują Cię przed osiągnięciem kolejnego etapu sukcesu.

Musisz mieć wizję następnego etapu Twojego życia. Nie może być to jednak byle jaka wizja, to musi być TA wizja. Często zdarza nam się marzyć o tym, gdzie chcielibyśmy być, ale te marzenia są bardzo dalekie od tego, gdzie jesteśmy teraz. Przez to sami sabotujemy możliwość ich spełnienia (dlatego, że nie wydają się nam realne).

Najważniejszym krokiem jest wybranie trzech kierunków, w których chciałbyś, żeby zmierzała Twoja kariera. Na przykład – jeżeli pracujesz w nieruchomościach, ale myślisz, że chciałbyś otworzyć własną agencję, dowiedz się czegoś na ten temat. Zrób research, porozmawiaj z ludźmi, którzy otworzyli własny biznes, oraz z tymi, którym się nie udało – wyciągnij wnioski. Zbuduj biznesplan, przeczytaj wszystkie dostępne materiały na ten temat. Jeżeli chcesz osiągnąć sukces, musisz być w tym na 100%.

Podsumowując, nie możesz przejść od punktu A do Z w jeden miesiąc. Ten proces – w którym odkryjesz, kim naprawdę jesteś zdeterminuje kierunek, który obierzesz. Wiem, że teraz może wydawać Ci się to niedorzeczne, ale uwierz mi. Sam kiedyś błądziłem, ale te kroki pomogły mi odnaleźć właściwą drogę. To wszystko wymaga jednak czasu, energii, cierpliwości i poświęceń. Nowa praca i lepsze życie nie spadnie Ci z nieba, musisz po nie sięgnąć.

Ok, to co mam teraz zrobić?

Przede wszystkim potrzebujesz planu na następne 3, 6 i 12 miesięcy z dokładnymi detalami i założeniami, które są realne do spełnienia. Najlepiej, jeżeli będziesz miał przy swoim boku osobę, na którą możesz liczyć i która pomoże Ci w czasach kryzysu i zwątpienia (a takie pewnie się pojawią). Utwórz plan z kamieniami milowymi, które możesz zmierzyć, a które pomogą Ci osiągnąć zamierzony sukces. Zastanawiasz się, czy to wszystko jest możliwe? Tak, ale tylko wtedy, kiedy jesteś gotowy na zmiany i ciężką pracę. Ci, którzy jedynie fantazjują o lepszej pracy, która przynosi im zysk, nie są w stanie w pełni poświęcić się procesowi i drodze zmian, którą muszą przebyć.

Mój wpis nie jest dekalogiem, którego musisz przestrzegać. Wszystko, co opisałem, pomogło mi znaleźć się w miejscu, w którym teraz jestem, choć tyle razy wydawało mi się, że nie osiągnę w życiu niczego. Dałem Ci jedynie kilka podpowiedzi, które mogą Ci pomóc w pozytywnym myśleniu o zmianie ścieżki kariery, ale przede wszystkim pozwolą Ci poznać samego siebie. Twoje potrzeby, pragnienia i marzenia determinują, kim jesteś oraz kim chciałbyś być. Wsłuchaj się w siebie, a na pewno będziesz wiedzieć, którą ścieżką chcesz podążać.

blog motywacyjny

jak motywować pracowników

 

 nike air max cheap wholesale