Czujesz się źle, ale nie wiesz jak zmienić swoje życie prywatne

Czujesz się źle, ale nie wiesz jak zmienić swoje życie prywatne

blog motywacyjny

W niedawnym wpisie pokazałem Ci jak możesz zmienić swoje życie zawodowe, w tym wpisie chciałbym pokazać jak zmienić swoje życie prywatne. Choć większość ludzi jest niezadowolonych ze swojego życia, wciąż podążają tą samą ścieżką, która ich unieszczęśliwia. I choć chcą zmiany, nie potrafią się zmienić.

Dlaczego warto zmienić swoje życie?

Patrząc na swoje życie z lotu ptaka, zadaj sobie pytanie – czy podoba Ci się to, co widzisz? Czy Twoje związki, praca, sytuacja finansowa i inne aspekty życia, naprawdę Cię satysfakcjonują? A może czujesz, że czegoś Ci brakuje?

Ludzie często zarzucają mi, że się zmieniłem. Ale wiesz co? Nie mam z tym problemu. Ciężko pracowałem nad tym żeby się zmienić, a zmiany są częścią ludzkiej natury. Nic, nigdy nie zostaje niezmienne. Twoje życie również może się zmienić, ale to od Ciebie zależy, w którym kierunku je poprowadzisz. Czy pozostaniesz w tym miejscu, w którym tkwisz teraz, czy może postanowisz zawalczyć o swoje szczęście i spełnienie? Piłeczka leży po Twojej stronie. Wiem, że zmiany potrafią być ciężkie, frustrujące i przerażające. Potrzeba do nich czasu, zapytasz ile? Wszystko zależy od Ciebie i Twoich chęci. Zauważyłem jednak, że jeżeli ktoś naprawdę pragnie zmiany, może zauważyć pozytywy, które napływają do jego życia w ciągu 3-6 miesięcy.

Co robię nie tak ?

Po pierwsze musisz przestać patrzyć na innych i się do nich porównywać. Nie ma drugiej takiej osoby jak Ty, kropka. Porównywanie się do innych ludzi ogranicza nas, sprawia, że stajemy się krótkowzroczni. Nie potrafimy spojrzeć na swoje życie obiektywnie, docenić tego co mamy, ponieważ pragniemy tego co mają inni. Jeszcze kilka lat temu też byłem tą osobą, na szczęście dostrzegłem co wpływa negatywnie na moje życie i postanowiłem to zmienić. Przygotowałem dla Ciebie 5 kroków, które mam nadzieję, pomogą Ci zrozumieć co w swoim życiu robisz nie tak i jak to wpływa na Twoje relacje z innymi.

jak zmienić swoje życie prywatne

blog motywacyjny

  • Lekceważysz siebie i swoje potrzeby

Jednym z moich największych błędów było ignorowanie tego, co było dla mnie dobre. Szukałem odpowiedzi w społeczeństwie, w znajomych – myślałem, że oni powiedzą mi jak mam żyć. Odkrycie własnych potrzeb wydawało się trudne, bolesne… dlatego w pewnym momencie się poddałem. To niczego nie zmieniło. W końcu zdałem sobie sprawę, że nikt nie zna odpowiedzi jak być w pełni szczęśliwym. Nawet Ci, którzy wydają się być najszczęśliwszymi ludźmi na świecie, mają w swoim życiu mroczne momenty. Po prostu wsłuchaj się w swój wewnętrzny GPS.

  • Widzisz same negatywy

Przeszedłem przez mroczne, depresyjne okresy w moim życiu. Wydawało mi się, że ciągle mam pod górkę, nic nie idzie po mojej myśli. Zamykałem się w sobie, zamiast szukać rozwiązania tego problemu. Te ciemne czasy wiele nas uczą, pozwalają odnaleźć źródło słabości, obaw i strachu. Wyświechtany frazes, który mówi, że „Zawsze po burzy wychodzi słońce” jest prawdziwy. Ta ciemna otchłań, w której nurkujemy każdego dnia jest stworzona przez nas i tylko my możemy wypłynąć na powierzchnię.

  • Mówisz „nie” przyszłości

Im szybciej stawisz czoło sytuacji, w której się teraz znajdujesz, tym szybciej poczujesz się szczęśliwy. Też zamykałem się na przyszłość, sama myśl o niej mnie przygniatała. Ciągle byłem na nie, bo wydawało mi się, że mój wysiłek niczego nie zmieni. Myliłem się i to bardzo. Granie na zwłokę nigdy nie jest dobre, w końcu będziesz musiał się zmobilizować. Im wcześniej to zrobisz, tym lepiej dla Ciebie.

  • Boisz się popełniać błędy

Ty też pragniesz być osobą idealną? Przestań, tacy ludzie nie istnieją. Myślisz, że jeżeli wciąż się będziesz starał i nie będziesz popełniał błędów wszyscy Cię polubią, pokochają i zyskasz ogólne uznanie społeczeństwa? Nie. Wszyscy popełniamy błędy. Dzięki nim wyciągamy wnioski, uczymy się i dojrzewamy, dlatego nie bój się ich popełniać.

  • Próbujesz obsesyjnie kontrolować swoje życie

Nie rób tego – jest to po pierwsze męczące, po drugie się nie sprawdza. Nie możesz zapanować nad czymś, co nie jest zależne od Ciebie. Owszem, możesz kontrolować siebie, ale to jak potoczy się życie nie zależy od Ciebie. Możesz podążać za swoim sercem, za swoim wewnętrznym GPSem i zobaczyć co się stanie. Jesteś pasażerem w swoim ciele, żyjesz po to żeby doświadczyć zarówno dobrego, jak i złego. Śmiać się i płakać, nie zapominaj o tym.

  • Starasz się „naprawiać” innych

Kiedyś wydawało mi się, że jestem odpowiedzialny za naprawianie innych, nawet jeżeli nie potrafiłem naprawić samego siebie. Próbowałem zmusić ich do postrzegania rzeczy z mojej perspektywy, nawet kiedy nie miałem racji. Zdałem sobie sprawę, że każdy z nas musi pokonywać wybraną przez nas drogę na swój sposób. Oni, tak samo jak Ty, muszą popełniać błędy, zbierać wspomnienia i uczyć się życia.

pozytywne myślenie

jak zmienić swoje życie prywatne

W takim razie jak zmienić swoje życie prywatne?

Najważniejsze jest, abyś zrozumiał, że Twoje relacje z innymi nie układają się tak jak byś chciał, dlatego, że nie jesteś szczęśliwy z samym sobą. Jeżeli uda Ci się to pojąć, masz za sobą 50% sukcesu. Jeżeli pokochasz siebie, inni też Cię pokochają. Ludzie nie lubią osób, które niosą ze sobą negatywną energię. Chcemy otaczać się ludźmi, którzy nas wspierają, pomagają nam wznosić się do góry – a nie ciągną w dół. Poniżej znajdziesz trzy porady, które pomogą Ci zmienić swoje życie prywatne – pamiętaj jednak, wszystko zależy od Ciebie.

  • Bądź bezinteresowny

To jest pierwszy krok, dzięki któremu uda Ci się nawiązać relacje na całe życie. Pamiętaj, że świat nie kręci się wokół Ciebie. Jeżeli naprawdę zależy Ci na jakiejś relacji musisz być skłonny do poświęceń, nie żądając nic w zamian. To w jaki sposób traktujesz ludzi, wpływa na to jak oni traktują Ciebie.

  • Poskrom swoje ego

Największym przeciwnikiem nawiązywania nowych znajomości jest zbyt wybujałe ego. Już wcześniej pisałem, że nie powinniśmy się porównywać do innych ludzi, tak samo jest z mierzeniem innych ludzi swoją miarą. Ocenianie ludzi z powodu wyglądu, statusu społecznego, koloru skóry nigdy nie prowadziło do niczego dobrego. Często ludzie, którzy na pierwszy rzut oka wydają się osobami, które nie mają z nami nic wspólnego, okazują się tymi, z którymi łączny nas najwięcej. Nie zamykaj się na ludzi, pozwól im poznać siebie i pozwól sobie poznać ich.

  • Bądź autentyczny

Powtórzę to po raz kolejny – bądź sobą. Nie udawaj kogoś, kim nie jesteś, żeby się dopasować i przypodobać innym ludziom. Jesteś unikatowy, nie ma drugiej takiej osoby jak Ty, dlatego znajomość z Tobą będzie jedyna w swoim rodzaju. Ludzie od zawsze cenili sobie bycie autentycznym ponad sztuczność, ludźmi, którzy nie boją się wyrażać swoich opinii i obaw.

A może to świat powinien się zmienić, nie ja?

Jeżeli tak myślisz… to powiem Ci, że jesteś w dużym błędzie. To my kreujemy świat i to jak my się zachowujemy wpływa na to, jak wygląda nasz świat. Szczerze mówiąc, wydaje mi się, że nawet nie powinienem Ci tego tłumaczyć. Znasz powiedzenie „Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz? – to jedno z moich ulubionych. To my mamy wpływ na jakość naszego życia, na nasze znajomości, na naszą pracę… mógłbym tak wymieniać bez końca. Oczywiście. tak jak wspomniałem wcześniej, nie mamy wpływu na wszystko – ale mamy wpływ na większość. Nasz los leży w naszych rękach. Pamiętaj o tym i swoje „ja” / „moje” zmień na pozytywne myślenie.

W czasie mojego życia nauczyłem się naprawdę wiele. Każdy dzień traktuję jako nową lekcję, która pomaga mi zrozumieć siebie i otaczający mnie świat. Problemem większości ludzi jest to, że podchodzą do wszystkiego zbyt poważnie, narzucają sobie rzeczy niemożliwe do zrealizowania. Przestają wierzyć w siebie, stają się sfrustrowani i nieszczęśliwi, a to wszystko wpływa negatywnie na ich relacje z otoczeniem. Dlatego pamiętaj, bądź sobą, wierz w siebie, w swoją intuicję i w to, że z każdej sytuacji da się wyjść obronną ręką.

blog motywacyjny

pozytywne myślenie

 

 nike air max cheap wholesale