Przeczytaj, gdy źle się poczujesz – cytaty motywacyjne

Przeczytaj, gdy źle się poczujesz – cytaty motywacyjne

blog motywacyjny

Jeśli akurat jesteś na takim etapie życia, że masz problemy z motywacją, może też samooceną i działaniem – nie martw się. Wielu sławnych ludzi, którzy osiągnęli sukces i szczęście osobiste, również znajdowało się w tym miejscu.

Cytaty motywacyjne na każdy dzień i okazję … 

Oto garść cytatów motywacyjnych  od osób, które osiągnęły swój cel i zapisali się w historii, jako ludzie mądrzy i niezłomni.

Młodzi nie mają wystarczającej rozwagi i dlatego wyznaczają sobie niemożliwe cele – i osiągają je, pokolenie za pokoleniem – Pearl S. Buck

Pearl S. Buck urodziła się pod koniec XIX w. i zmarła w latach ‘70 XX wieku, obserwowała więc dekady największego postępu medycyny oraz przemian kulturowych w historii ludzkości. Pomimo przeżycia dwóch wojen światowych, optymistycznie podchodziła do przyszłości i kondycji przyszłych pokoleń.

Doświadczenie jest czymś, co dostajesz, kiedy nie dostajesz tego, czego chcesz – autor  nieznany

Ta anonimowa sentencja mówi o wadze doświadczenia płynących z porażek.

Najpierw postaraj się być wartościowym człowiekiem. Sukces nadejdzie sam. – Albert Einstein

Sukces Einsteina zdecydowanie nadszedł sam. Sam Albert jednak wspominany był nie tylko jako genialny fizyk, ale także osoba o niezachwianej moralności.

Liczy się nie to, kim ktoś się urodził, ale kim wybrał, by być. – Joanne Kathleen Rowling

W cyklu o Harrym Potterze autorstwa J.K. Rowling jednym z morałów jest właśnie to, że nie liczy się to, kim ktoś się urodzi, a jego moralność, cele, pragnienia, czyli to, kim postanowił się stać. To bardzo pozytywne przesłanie, zwłaszcza dla osób uważających, że są skazani na porażkę z powodu błędów swoich bliskich.

Wykorzystaj czas na doskonalenie się poprzez czytanie dzieł innych ludzi, aby łatwo osiągnąć to, na co oni ciężko pracowali. – Sokrates

Nikt tak naprawdę nie dochodzi do sukcesu samodzielnie. Cała mądrość polega na przyswojeniu sobie najpierw mądrości innych ludzi, aby potem rozwijać własną mądrość.

Dla każdego, kto się boi, jest samotny albo nieszczęśliwy, stanowczo najlepszym środkiem jest wyjście na zewnątrz, gdzieś, gdzie jest się zupełnie sam na sam z niebem, naturą i Bogiem. Bo dopiero wtedy, tylko wtedy, czuje się, że wszystko jest tak, jak być powinno i że Bóg chce widzieć ludzi szczęśliwymi wśród prostej, ale pięknej natury. Jak długo to istnieje, a będzie na pewno zawsze istnieć, wiem, że we wszystkich okolicznościach, istnieje zawsze pociecha na każde zmartwienie. I wierzę mocno, że natura potrafi ukoić każde cierpienie. – Anna Frank

Ten cytat ukazuje nade wszystko niezłomność ludzkiego ducha w nawet najgorszych i najbardziej podłych warunkach.

Jeśli zaproponują ci miejsce w statku kosmicznym, nie pytaj, co to za miejsce. Po prostu wsiadaj. – Sheryl  Sandberg

Sandberg jest jedną z najbardziej wpływowych kobiet amerykańskiego biznesu. Była m.in. szefem operacyjnym Facebooka, nic dziwnego, że mówi o chwytaniu okazji w swoje ręce.

Wznoś się po każdym upadku, padniesz trupem albo urosną Ci skrzydła. – Maria von Ebner-Eschenbach

Gdy się upada, trzeba się podnieść. Alternatywą jest przecież leżenie w błocie.

Nigdy nie marnuj czasu, próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. – Dream Hampton

Bardzo aktualny cytat w czasach, w których ludzie uwielbiają oceniać innych po twarzy lub ubraniu, albo po prostu po tym, że nie jest taki sam, jak oni.

Mam nadzieję, że zaprezentowane cytaty przyniosły motywację chociaż jednej osobie. Mówią one o sukcesie i samodoskonaleniu, o pracy nad sobą i pracy z innymi ludźmi, o sensie działania i odnoszenia porażek. Przez większość z nich przebija optymizm, pomimo wszystkich ponoszonych klęsk oraz niepowodzeń. Najważniej w życiu jest bowiem to, aby działać mądrze, być aktywnym i pogodzić się z tym, że droga do szczęścia i sukcesu może być wyboista i kręta.

 

co Cię motywuje

blog motywacyjny

 

 nike air max cheap wholesale